Odszkodowanie w UK po powrocie do Polski

Odszkodowanie w UK po powrocie do Polski

W związku z niepewną sytuacją imigrantów po Brexicie wielu Polaków zdecydowało się na powrót do kraju. Kolejne rzesze naszych rodaków rozważają ten scenariusz lub myślą nad tym, aby opuścić Wielką Brytanię i rozpocząć pracę w państwie gwarantującym stabilniejsze warunki zatrudnienia oraz życia, na przykład Norwegii. Jako firma zajmująca się odszkodowaniami na rynku brytyjskim przypominamy państwu, że nawet wtedy, gdy zdecydują się państwo na opuszczenie UK, a na przestrzeni ostatnich lat wydarzył się państwu wypadek na terenie Wielkiej Brytanii, to wciąż zachowują państwo prawo do uzyskania odszkodowania.

Okres przedawniania sprawy o odszkodowanie to 3 lata od daty wypadku. Pamiętajmy jednak o tym, że realnie jest on nieco krótszy, ponieważ kancelaria zajmująca się sprawą potrzebuje czasu na to, aby skompletować niezbędną dokumentację i rozpocząć procesy prawne, które doprowadzą do otwarcia sprawy. Więcej informacji na ten temat znajdą państwo w naszym artykule dotyczącym przedawnienia sprawy o odszkodowanie – przejdź do artykułu. Dla osób opuszczających UK najważniejszym faktem jest jednak to, że zmiana miejsca zamieszkania na inny kraj w żaden sposób nie wpływa na okres przedawnienia i prawo do uzyskania odszkodowania na rynku brytyjskim. To prawo jest niezbywalne.

Mieszkam poza UK, co z formalnościami?

Z pewnością zadają sobie państwo pytanie o to, w jaki sposób załatwić wszystkie formalności, skoro nie mieszkają już państwo w Wielkiej Brytanii. Korzystając z usług naszej firmy nie muszą się państwo o to martwić. Cała procedura sprawy o odszkodowanie wygląda dokładnie tak samo, jakby nadal przebywali państwo na terenie Wysp. A zatem:

 • 1. Muszą skontaktować się państwo z naszymi konsultantami. Można to zrobić:
  • – Telefonicznie: 01536 666 666 (numer brytyjski, więc kierunkowy to +44)
  • – Za pomocą formularzy kontaktowych na naszej stronie (znajdą je państwo w zakładce kontakt oraz na dole naszej strony praktycznie pod każdym artykułem) – przejdź do formularza
  • – Za pomocą czatu widocznego w prawym dolnym rogu ekranu (staramy się odpowiadać tak szybko, jak to możliwe, jeśli nie odpowiemy proszę wysłać nam na czacie swój numer lub mail, a skontaktujemy się jak tylko przeczytamy państwa wiadomość)
  • – Za pomocą Facebooka – przejdź do naszego profilu FB
 • 2. Po rozmowie z naszymi konsultantami państwa sprawa zostanie przekazana do prawnika, który ją zweryfikuję i da znać, czy kwalifikuje się do uzyskania odszkodowania. Weryfikacja państwa sprawy przez prawnika oraz wsparcie naszych konsultantów jest oczywiście bezpłatne.
 • 3. Jeśli zdecydują się państwo na rozpoczęcie sprawy, to nasi konsultanci zbiorą od państwa wszelkie niezbędne dane potrzebne do jej otworzenia. Wszystkie dokumenty, dowody, zdjęcia itd. przesyłają państwo do nas drogą mailową w formie skanów, zdjęć itd. Absolutnie nie muszą państwo pojawiać się z tymi dokumentami w naszym biurze. Rozumiemy, że przebywają państwo za granicami UK i nie jest to konieczne.
 • 4. Wszelkie informacje dotyczące państwa sprawy i kontakty z prawnikiem załatwiamy drogą mailową, telefoniczną lub (jeśli byłoby to konieczne) przez komunikator internetowy taki jak np. Skype. Sprawa jest zatem prowadzona całkowicie zdalnie, bez konieczności pojawiania się w Wielkiej Brytanii.
 • 5. Po wygraniu sprawy odszkodowanie trafia na państwa konto bankowe.
odszkodowanie wypadek drogowy uk

WYPADEK DROGOWY A ODSZKODOWANIE

odszkodowanie wypadek w miejscu publicznym UK

WYPADEK W PRACY? STARAJ SIĘ O ODSZKODOWANIE

Czy będę musiał pojawić się w UK?

W 99% przypadków w trakcie trwania sprawy o odszkodowanie będą musieli państwo pojawić się w UK jedynie raz – na komisji lekarskiej. Jej termin i miejsce można ustalić w taki sposób, aby były dla państwa jak najbardziej korzystne. Oczywiście, wizyta w UK wiąże się z wydatkami. Muszą zachować państwo wszelkie dowody zakupu biletów lotniczych, komunikacyjnych, paragony lub faktury za pobyt w hotelu na czas przyjazdu na komisję lekarską. Zostaną one przekazane państwa prawnikowi, a ten wystąpi o to, aby to strona przeciwna pokryła wszystkie koszty. Na koniec sprawy zostaną one doliczone do kwoty państwa odszkodowania. Finansowo nie tracą państwo zatem nic, jedyne co muszą poświęcić to 1-2 dni na to, aby stawić się na komisji lekarskiej.

Jak działa FCS Accident

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem i ugruntowaną pozycją na rynku brytyjskich firm odszkodowawczych. Działamy bez żadnych pośredników i na zasadzie NO WIN NO FEE, a więc nie ponoszą państwo żadnych kosztów sprawy, jeśli nie uda nam się jej wygrać. Prowizja jaką pobierają prawnicy to jedynie 25% odszkodowania zdrowotnego, jakie uda się nam wywalczyć. Wszelkie inne części składowe odszkodowania, takie jak zwrot kosztów leczenia, zwrot kosztów za utracone w trakcie wypadku mienie, za niemożność pracy po wypadku itd. wracają do państwa w 100%. Organizujemy komisje lekarskie, rehabilitacje, terapie z licencjonowanymi psychologami, usługi tłumaczy. Posiadamy polskojęzyczną infolinię działającą od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17 czasu brytyjskiego. W godzinach późniejszych funkcjonuje telefon alarmowy. Zajmujemy się odszkodowaniami za wszystkie typy wypadków na terenie Wielkiej Brytanii.

KONTAKT Z FCS ACCIDENT