ODSZKODOWANIE A PRZEDAWNIENIE

PRZEDAWNIENIE SPRAWY O ODSZKODOWANIE

Okres przedawnienia sprawy o odszkodowanie na rynku brytyjskim wynosi 3 lata od daty wypadku, ale musimy pamiętać o tym, że sprawy, które mają krótki termin przedawnienia mogą zostać odrzucone przez kancelarie prawnicze.

ODSZKODOWANIE A PRZEDAWNIENIE

PRZEDAWNIENIE SPRAWY O ODSZKODOWANIE

Okres przedawnienia sprawy o odszkodowanie na rynku brytyjskim wynosi 3 lata od daty wypadku, ale musimy pamiętać o tym, że sprawy, które mają krótki termin przedawnienia mogą zostać odrzucone przez kancelarie prawnicze.

Okres przedawnienia sprawy o odszkodowanie powypadkowe na rynku brytyjskim wynosi 3 lata. Tak stanowi prawo, w związku z czym właśnie tego typu informacje znajdą państwo we większości artykułów dotyczących zasad ubiegania się o odszkodowanie w Wielkiej Brytanii. FCS Accident zawsze doradza klientom, aby rozpoczynali proces odszkodowawczy możliwie najszybciej po wypadku. Głównym powodem tego typu podejścia jest fakt, że zaraz po wydarzeniu jesteśmy w stanie zebrać największą liczbę dowodów poświadczających o tym, że odszkodowanie nam się należy. Z czasem wiele kwestii dotyczących przebiegu wypadku, rekonwalescencji po wypadku, kosztów poniesionych przez nas w w wyniku wypadku się zaciera, co nie jest korzystne dla osoby, która stara się o odszkodowanie. Drugim powodem jest właśnie kwestia przedawnienia.

Tak jak wspomnieliśmy, prawo mówi o 3 latach i istotnie właśnie tyle wynosi okres przedawnienia sprawy o odszkodowanie na rynku brytyjskim. Musimy pamiętać jednak o tym, że w momencie, gdy zwlekamy z rozpoczęciem sprawy o odszkodowanie, a termin przedawnienia zaczyna zbliżać się w czasie, to kancelaria, która potencjalnie mogłaby prowadzić dla nas sprawę może odrzucić państwa wniosek. Nie dzieje się tak dlatego, że w czasie państwa wypadek stracił podstawy do tego, aby wypłacono za niego odszkodowanie. Powód jest o wiele bardziej prozaiczny. Muszą państwo pamiętać o tym, że mechanizmy prawne niezbędne do tego, aby sprawa trafiła do sądu rozciągają się w czasie. W momencie, gdy czas dzielący sprawę od przedawnienia jest krótki istnieje ryzyko, że kancelaria nie zdąży załatwić wszystkich formalności, które pozwolą na rozpoczęcie procesu walki o odszkodowanie powypadkowe oraz uniknięcie przedawnienia. Co więcej, gdy termin przedawnienia nie jest odległy w czasie ubezpieczyciel strony przeciwnej może robić wszystko, aby opóźnić procesy prowadzące do prawnego rozpoczęcia sprawy i doprowadzić do jej przedawnienia. Taka gra na czas jest w takich przypadkach regułą, więc kancelarie w takich przypadkach bardzo często nie podejmują się walki o odszkodowanie, bo wiedzą, że nie będą w stanie spełnić warunków formalnych, które pozwolą na uniknięcie przedawnienia.

odszkodowanie wypadek drogowy uk

WYPADEK DROGOWY? NALEŻY CI SIĘ ODSZKODOWANIE

odszkodowanie wypadek w miejscu publicznym UK

WYPADEK W PRACY? NALEŻY CI SIĘ ODSZKODOWANIE

JAK UNIKNĄĆ PRZEDAWNIENIA SPRAWY O ODSZKODOWANIE?

Aby uniknąć problemu przedawnienia sprawy o odszkodowanie na rynku brytyjskim najlepiej rozpocząć proces ubiegania się o odszkodowanie jak najszybciej po wypadku. Jeśli zrobią to państwo szybko, to mają państwo pewność, że ubezpieczyciel strony przeciwnej nie będzie w stanie doprowadzić do przedawnienia sprawy. Dodatkowo, po szybkim zgłoszeniu sprawy mają państwo pewność, że kwota odszkodowania pokryje wszystkie państwa straty i wydatki, ponieważ państwa prawnicy zadbają o to, aby poinformować państwa za co mogą państwo odzyskać pieniądze, jakie paragony powinni państwo zachowywać i jak powinni państwo działać, aby nie musieć dokładać do rehabilitacji i naprawiania szkód po wypadku z własnej kieszeni.

Jeśli z jakiegoś powodu nie rozpoczęli państwo procesu o odszkodowanie zaraz po wypadku, to nie należy jednak uważać, że sprawa jest z góry przegrana. Warto skontaktować się z nami i zaczerpnąć rady naszych konsultantów i prawników. Jeśli termin przedawnienia nie jest zbyt bliski, to wciąż istnieje szansa na to, aby odzyskać pieniądze utracone w wyniku wypadku i leczenia. Muszą jednak państwo pamiętać, że im dłużej państwo zwlekają z rozpoczęciem sprawy, tym mniejsze szanse na to, że kancelaria podejmie się jej prowadzenia. W momencie, gdy do przedawnienia pozostaje mniej, niż pół roku, to szanse na rozpoczęcie sprawy zaczynają drastycznie maleć.

KONTAKT Z FCS ACCIDENT

  72A George Street
  Corby NN17 1QE
  01536 666 666

  117A Midland Road
  Bedford MK40 1DA
  01536 666 666