ODSZKODOWANIE ZA WYPADEK W PRACY

MIAŁEŚ WYPADEK W PRACY NA TERENIE SZKOCJI?

Jeśli tak, to możesz starać się o odszkodowanie. Należy Ci się ono także wtedy, gdy przez pracę zachorowałeś lub uszkodziłeś kręgosłup, mięśnie lub stawy. Możemy pomóc Ci w odzyskaniu pieniędzy.

ODSZKODOWANIE ZA WYPADEK W PRACY

MIAŁEŚ WYPADEK?

Jeśli tak, to możesz starać się o odszkodowanie. Należy Ci się ono także wtedy, gdy przez pracę zachorowałeś lub uszkodziłeś kręgosłup, mięśnie lub stawy. Możemy pomóc Ci w odzyskaniu pieniędzy.

ODSZKODOWANIE WYPADEK W PRACY

MUSISZ WIEDZIEĆ, ŻE:

ODSZKODOWANIE WYPADEK W PRACY

MUSISZ WIEDZIEĆ, ŻE:

PRACODAWCY CZĘSTO PRÓBUJĄ…

Pracodawcy bardzo często starają się udawać, że powaga wypadku w pracy i obrażenia odniesione przez pracownika nie są tak poważne, aby mógł starać się on o odszkodowanie. Pamiętaj, że pracując na terenie Szkocji po wypadku masz prawo do odszkodowania niezależnie od tego, co mówi Twój szef. Prawo do odszkodowania mają też osoby, które ze względu na wykonywaną pracę nabawiły się chorób lub schorzeń (na przykład kręgosłupa). Jeśli warunki pracy bezpośrednio wpłynęły na wywołanie choroby lub pogorszenie stanu zdrowia, to pracownik może starać się o odszkodowanie.

Pamiętaj, że decydowanie nie warto bagatelizować urazów oraz schorzeń mających związek z wykonywaną pracą. Wiele osób decyduje się na takie zachowanie, ponieważ chce utrzymać miejsce pracy i nie tracić czasu przeznaczonego na zarabianie pieniędzy na wizyty u lekarzy oraz rehabilitantów. Takie postępowanie może się jednak zemścić szybciej, niż się spodziewamy. Po upływie trzech lat od daty wypadku prawo do ubiegania się o odszkodowanie za wypadek w pracy przepada, a schorzenia lub urazy mogą towarzyszyć nam już przez całe życie, a niejednokrotnie nasilać się razem z wiekiem. Bagatelizując pierwsze objawy możemy doprowadzić do tego, że w przyszłości nie będziemy zdolni do wykonywania pracy, a co więcej – nie będziemy mogli uzyskać nawet funta odszkodowania za poniesione szkody.

SZKOCKI PRACODAWCA POWINIEN…

Szkocki pracodawca ma obowiązek dbać o to, aby praca, jaką dla niego wykonujesz odbywała się w maksymalnie sprzyjającym środowisku. Jest on odpowiedzialny za bezpieczeństwo Twoje oraz Twojego miejsca pracy. Musi on dołożyć wszelkich starań, aby maksymalnie zniwelować ryzyko wypadku w czasie pracy i zagrożenie dla Twojego zdrowia w czasie pracy. Jeśli zaniedbania pracodawcy względem zasad bezpieczeństwa i higieny pracy doprowadzą do tego, że staniesz się ofiarą wypadku, to masz bezwzględne prawo do uzyskania odszkodowania, zwrotu pieniędzy za rehabilitację i rekompensaty za czas, w trakcie którego – ze względu na leczenie – nie mogłaś/mogłeś pracować.

ZARAZ PO WYPADKU POWINIENEŚ…

Zaraz po wypadku w pracy powinieneś zgłosić go swojemu przełożonemu i poprosić o pomoc First Aidera, a w przypadku, gdy jego kompetencje nie będą wystarczające do tego, żeby Ci pomóc lub gdy nie będzie on dostępny masz prawo poprosić o wezwanie karetki bądź przewiezienie do najbliższej placówki medycznej. Dopiero po przeprowadzeniu pomocy medycznej powinieneś myśleć o tym, aby poprosić przełożonego o sporządzenie raportu dotyczącego wypadku. Pamiętaj, że pracodawca nie może odmówić Ci sporządzenia raportu. To jego prawny obowiązek!

Niestety, praktyka jednoznacznie wskazuje, że pracownicy uczestniczący w wypadku często liczą na uczciwość swoich pracodawców i podpisują raporty powypadkowe bez zapoznania się z ich treścią. Nigdy tego nie rób! Pamiętaj, że podpis złożony pod takim raportem jest prawnie wiążący! Jeśli okaże się, że pracodawca, który chciał uniknąć odpowiedzialności przedstawił w nim taką wersję wydarzeń, która świadczy na Twoją niekorzyść, a Ty złożysz pod tą wersją podpis, wówczas uzyskanie odszkodowania może być niezwykle trudne.

NO WIN NO FEE

Pamiętaj, że decydując się na współpracę z naszą firmą nie grożą Ci żadne konsekwencje finansowe. Jeśli nie uda nam się wygrać Twojej sprawy, wówczas nie poniesiesz absolutnie żadnych kosztów. Jeśli uda nam się ją wygrać, prawnik pobierze 25% JEDYNIE z odszkodowania zdrowotnego. Oznacza to, że zwrot kosztów rehabilitacji, czy też rekompensata za brak możliwości podjęcia pracy trafią do Ciebie w 100%. Nasza firma zapewni Ci również organizację rehabilitacji, usługi tłumacza na komisjach lekarskich oraz tłumaczenie dokumentów i rozmów z prawnikiem.

INNY WYPADEK W SZKOCJI?

Dowiedz się co robić w przypadku:

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące odszkodowań na terenie UK dzwoń pod numer 01536 666 666 lub wypełnij formularz kontaktowy znajdujący się poniżej. Nasi pracownicy pomogą Ci najlepiej, jak tylko potrafią.

KONTAKT Z FCS ACCIDENT

  72A George Street
  Corby NN17 1QE
  01536 666 666

  117A Midland Road
  Bedford MK40 1DA
  01536 666 666