ODSZKODOWANIE ZA NIEUDANE WAKACJE

ZATRUCIE LUB WYPADEK NA WAKACJACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ BIURO PODRÓŻY DZIAŁAJĄCE NA TERENIE ANGLII?

Jeśli byłeś uczestnikiem wakacji organizowanych przez angielskie biuro podróży i w ich trakcie cierpiałeś na zatrucie pokarmowe lub uległeś wypadkowi, wówczas możesz starać się o odszkodowanie za nieudane wakacje i zwrot kosztów wycieczki!

ODSZKODOWANIE ZA NIEUDANE WAKACJE

ZATRUCIE LUB WYPADEK NA WAKACJACH ORGANIZOWANYCH PRZEZ BIURO PODRÓŻY DZIAŁAJĄCE NA TERENIE ANGLII?

Jeśli byłeś uczestnikiem wakacji organizowanych przez angielskie biuro podróży i w ich trakcie cierpiałeś na zatrucie pokarmowe lub uległeś wypadkowi, wówczas możesz starać się o odszkodowanie za nieudane wakacje i zwrot kosztów wycieczki!

ODSZKODOWANIE NIEUDANE WAKACJE

MUSISZ WIEDZIEĆ, ŻE:

ODSZKODOWANIE NIEUDANE WAKACJE

MUSISZ WIEDZIEĆ, ŻE:

JEŚLI ZATRUŁEŚ SIĘ NA WAKACJACH…

Jeśli zatrułeś się na wakacjach z biura podróży jedzeniem, które zapewnił organizator możesz starać się o odszkodowanie za nieudane wakacje. Oznacza to, że możesz otrzymać pełny zwrot kosztów wycieczki. O odszkodowanie możesz ubiegać się również, gdy choroba wystąpiła np. po kąpieli w hotelowym basenie, który nie był odpowiednio wyczyszczony.

W obu przypadkach warto pomyśleć o tym, aby w należyty sposób udokumentować miejsca, w których doszło do zatrucia. Jeśli mamy do czynienia z zatruciem pokarmowym wywołanym jedzeniem należy sfotografować jedzenie oraz warunki, w jakich jest serwowane. Jeśli na talerzu lub ladach z wyłożonym jedzeniem znajdziesz jakiekolwiek insekty lub inne obiekty, które nie powinny mieć kontaktu z pożywieniem i uda Ci się to udokumentować. Gdy masz dowody Twoja szansa na odszkodowanie za zatrucie na wakacjach jest bardzo duża.

Jeśli podejrzewasz, że zatrucie zostało wywołane poprzez kontakt z brudną wodą w hotelowym basenie zrób jego zdjęcia. Sfotografuj basen jeśli woda nie jest przejrzysta, pływają w nim śmieci lub martwe insekty, nie działają filtry mające czyścić wodę. Zarówno w przypadku pożywienia, jak i basenowej wody odpowiednia dokumentacja zdjęciowa lub filmowa w połączeniu z diagnozą lekarską będą Twoimi dowodami w sprawie o odszkodowanie.

PO WYPADKU LUB ZATRUCIU POWINIENEŚ…

Po wypadku lub zatruciu powinieneś zadbać o odpowiednią dokumentację miejsca wypadku (zdjęcia lub film) oraz skonsultować się z Twoim opiekunem / rezydentem / organizatorem wycieczki i poprosić go o przygotowanie raportu dotyczącego wypadku. Powinieneś zachować również wszelką dokumentację medyczną dotyczącą Twojego stanu zdrowia po wypadku lub zatruciu oraz zbierać paragony i faktury dokumentujące koszty, jakie poniosłeś w wyniku leczenia i rehabilitacji. Dzięki odpowiednio udokumentowanym okolicznościom wypadku lub zatrucia oraz dostępowi do dokumentacji medycznej będzie można uzyskać odszkodowanie za nieudane wakacje i starać się o zwrot kosztów wyjazdu, jeśli (na przykład) w wyniku zatrucia lub kontuzji nie mogłeś w pełni korzystać z opłaconej wycieczki.

ZA URAZ PODCZAS WAKACJI RÓWNIEŻ…

Za uraz w trakcie wakacji również należy Ci się odszkodowanie. Pamiętaj jednak, że wypadek, w wyniku którego odniosłeś kontuzję musi mieć bezpośredni związek z usługą świadczoną przez organizatora Twojej wycieczki. Dla przykładu, jeśli okaże się, że złamiesz nogę w wyniku potknięcia się na zniszczonym schodku, który znajduje się w hotelu zarezerwowanym dla Ciebie przez organizatora wyjazdu, wówczas masz podstawę do ubiegania się o odszkodowanie. O odszkodowanie za nieudane wakacje możesz ubiegać się również wtedy, gdy do wypadku dojdzie np. na terenie samolotu lub autokaru, którym organizator wycieczki transportuje Cię na miejsce wypoczynku.

Jeśli do wypadku dojdzie na Twoim prywatnym wypadzie poza hotel, wtedy organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadek. Nie jest on również zobowiązany do wypłacenia odszkodowania, jeśli do wypadku doszło w wyniku nieodpowiedzialnego zachowania uczestnika wycieczki. Nieodpowiedzialne zachowanie to np. złamanie regulaminu hotelu lub wypadek pod wpływem alkoholu.

NO WIN NO FEE

Pamiętaj, że decydując się na współpracę z FCS Accident nie ponosisz żadnych kosztów. Jeśli nie uda nam się wygrać Twojej sprawy, wówczas nie płacisz absolutnie nic! Jeśli prawnikowi uda się wywalczyć Twoje odszkodowanie pobiera on jedynie 25% odszkodowania zdrowotnego. Wszelkie inne elementy odszkodowania (np. zwrot kosztów wycieczki) wracają do Ciebie w 100%. Współpraca z naszą firmą oznacza dla Ciebie minimum zaangażowania w proces prawny związany z uzyskaniem odszkodowania – to my zajmujemy się wszystkim. Zapewniamy również usługi tłumaczy i organizujemy sesje rehabilitacyjne.

KONTAKT Z FCS ACCIDENT

  72A George Street
  Corby NN17 1QE
  01536 666 666

  117A Midland Road
  Bedford MK40 1DA
  01536 666 666