ODSZKODOWANIE ZA UŻYWANE AUTO

KUPIŁEŚ NIEDAWNO SAMOCHÓD?

Możesz odzyskać nawet 25-100% ceny, jaką zapłaciłeś, jeśli okaże się, że sprzedawca zataił przed Tobą, że samochód wcześniej należał do wypożyczalni lub floty firmowej/biznesowej!

ODSZKODOWANIE ZA UŻYWANE AUTO

KUPIŁEŚ NIEDAWNO SAMOCHÓD?

Możesz odzyskać nawet 25-100% ceny, jaką zapłaciłeś, jeśli okaże się, że sprzedawca zataił przed Tobą, że samochód wcześniej należał do wypożyczalni lub floty firmowej/biznesowej!

KUPNO SAMOCHODU W UK

MUSISZ WIEDZIEĆ, ŻE:

KUPNO SAMOCHODU W UK

MUSISZ WIEDZIEĆ, ŻE:

NAWET MILION AUT

Około miliona samochodów sprzedawanych w ciągu roku na rynku brytyjskim, to samochody, które przed sprzedażą znajdowały się na wyposażeniu wypożyczalni lub flot biznesowych. Wiele osób decyduje się na kupno tego typu aut. Dzieje się tak, ponieważ są one zazwyczaj tańsze, niż ich odpowiedniki kupowane od prywatnych właścicieli. Dopóki sprzedawca takiego samochodu jasno informuje o tym, że pochodzi on z floty komercyjnej lub biznesowej, to wszystko pozostaje w porządku. Sytuacja całkowicie się zmienia, gdy sprzedawca nie dzieli się taką informacją z osobą, która jest zainteresowana kupnem samochodu. Wtedy należy Ci się odszkodowanie za używane auto.

Brytyjska Advertising Standards Agency (ASA), czyli organizacja zajmująca się kontrolą oraz regulacją treści i formy reklam na terenie UK , w odniesieniu do praktyk stosowanych przez sprzedawców samochodów stwierdziła, że zatajenie faktu, że samochód był wcześniej własnością wypożyczalni lub częścią floty biznesowej/firmowej jest podstawą do uzyskania odszkodowania przez kupującego samochód. Brak podania takiej informacji może być potraktowany jako pogwałcenie „The Consumer Protection from Unfair Trading Regulations 2008”. Dokument ten ma na celu ochronę konsumenta przed nieuczciwymi praktykami sprzedażowymi na rynku brytyjskim.

SPRAWDŹ LOG BOOK

Po otrzymaniu swojego certyfikatu V5C (tzw. „log book”) zwróć szczególną uwagę na sekcję oznaczoną numerami 2.1 oraz 2.2 To właśnie w tym miejscu mogą pojawić się informacje o firmach, które wcześniej były właścicielami kupionego samochodu. Niestety, sprawdzenie tej sekcji dokumentu nie zawsze wyjaśnia sprawę w 100%, ponieważ bardzo często firmy tego typu używają innych nazw komercyjnych i „prawnych”, czyli figurujących w oficjalnej dokumentacji, co może znacząco utrudnić ich identyfikację. Inną kwestią jest fakt, że log book często wysyłany jest kupującemu pocztą już po dokonaniu transakcji, dlatego o podejrzanych wpisach w sekcjach 2.1 oraz 2.2 możemy dowiedzieć się już po fakcie.

25-100% WARTOŚCI AUTA

Jeśli w ciągu ostatniego roku kupiłeś samochód, a sprzedawca nie poinformował Cię, że był on wcześniej własnością wypożyczalni lub częścią floty biznesowej/firmowej, możesz uzyskać odszkodowanie rzędu 25%-100% wartości transakcji. Tak! Odszkodowanie może sięgać nawet 100%. Istnieje możliwość, że zachowasz samochód i odzyskasz 100% pieniędzy, które na niego wydałeś.

Najczęstszą praktyką sprzedawców, którzy usiłują ukryć przeszłość samochodu jest pisanie w ogłoszeniach, że auto miało wcześniej jednego właściciela. Informacja ta w dosłownym tego słowa znaczeniu jest prawdziwa, ponieważ właścicielem auta była np. wypożyczalnia. Zatajenie faktu, że właścicielem była firma zajmująca się wynajmem samochodu jest już jednak nieuczciwe. Ukrywa to przed kupującym, że samochodem poruszało się wcześniej bardzo wielu kierowców. Taka sytuacja uprawnia kupującego do starania się o odszkodowanie.

NO WIN NO FEE

Jeśli podejrzewasz, że sprzedawca mógł zataić przed Tobą historię samochodu i nie powiadomił Cię o tym, że sprzedaje Ci auto, które wcześniej było własnością wypożyczalni lub częścią floty biznesowej/firmowej skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci zweryfikować Twoje podejrzenia i jeśli okażą się one prawdziwe, to będziemy mogli pomóc Ci w odzyskaniu pieniędzy na zasadzie NO WIN NO FEE oznaczającej, że nie poniesiesz absolutnie żadnych kosztów sprawy, jeśli nie uda nam się jej wygrać. Nic nie ryzykujesz, a możesz wiele zyskać.

A MOŻE MIAŁEŚ WYPADEK?

Zgłoś się do nas również wtedy, gdy miałeś wypadek na terenie UK. Pomożemy w uzyskaniu odszkodowania po:

Jeśli masz jakieś pytania, to dzwoń 01536 666 666 lub wypełnij nasz formularz kontaktowy znajdujący się poniżej. Nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania!

KONTAKT Z FCS ACCIDENT

Regulamin

72A George Street
Corby NN17 1QE
01536 666 666

117A Midland Road
Bedford MK40 1DA
01536 666 666