Jak uzyskać odszkodowanie za wypadek w pracy w Anglii?

Jak uzyskać odszkodowanie za wypadek w pracy w Anglii?

ODSZKODOWANIE WYPADEK W PRACY UK

Jeżeli zostałeś poszkodowany w wyniku wypadku w pracy z powodu zaniedbań pracodawcy lub bezpośredniej winy jego lub współpracowników masz prawo ubiegać się o odszkodowanie. Należy pamiętać, że za zaniedbanie można uznać brak odzieży ochronnej, brak przeszkolenia pracownika lub źle przygotowane miejsce do pracy. Pracodawca powinien dołożyć wszelkich starań aby praca, którą wykonuje dla niego pracownik mogła być wykonana w maksymalnie bezpiecznym środowisku i nie narażała pracownika na utratę zdrowia lub życia. Jeżeli na skutek wypadku nie jesteś w stanie pracować lub/oraz wymagasz opieki osób trzecich pracodawca powinien pokryć wszystkie koszty związane z Twoimi stratami oraz kosztami powrotu do zdrowia.

O odszkodowanie możesz ubiegać się również wtedy, gdy w wyniku pracy nabawiłeś się choroby. Mogą być to schorzenia spowodowane ciężkim wysiłkiem fizycznym (np. uszkodzenia mięśni, kręgosłupa i nerwów) lub schorzenia, które powstały w wyniku kontaktu z różnymi niebezpiecznymi substancjami (np. uszkodzenia dróg oddechowych lub choroby nowotworowe). W takim przypadku uzyskanie odszkodowania może być nie tylko rekompensatą za uszczerbek na zdrowiu, ale realną szansą na to, aby zabezpieczyć swoje zdrowie i przyszłość. Jeśli prawnik udowodni pracodawcy, że choroba została wywołana w wyniku pracy lub przebywania w niekorzystnym dla zdrowia środowisku pracy, wówczas możesz uzyskać odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu, zwrot kosztów leczenia, leków, rehabilitacji oraz rekompensatę finansową, która pokryje straty, jakie poniosłeś przez to, że w trakcie choroby i leczenia nie mogłeś pracować i zarabiać pieniędzy.

JAK ZACHOWAĆ SIĘ PO WYPADKU W PRACY?

 • Zgłoś natychmiast wypadek w pracy swojemu przełożonemu.
 • Poproś o pomoc First Aidera, a jeśli ten nie będzie dostępny lub nie będzie w stanie Ci pomóc, to poproś o karetkę lub udaj się do najbliższej placówki medycznej.
 • Kiedy sytuacja zostanie opanowana, a Ty będziesz czuć się na siłach poproś o sporządzenie raportu. Pracodawca ma obowiązek sporządzenia tego typu raportu i nie może Ci odmówić jego stworzenia.
 • Zanim podpiszesz raport sprawdź, czy wszystkie informacje w nim zawarte są prawdziwe. Jeśli podpiszesz raport, w którym jest napisane, że to Ty jesteś winny wypadku w pracy, wówczas będzie bardzo ciężko wygrać sprawę o odszkodowanie. Jeśli nie rozumiesz raportu sporządzonego po angielsku nie podpisuj go. Poproś o czas i skorzystaj z pomocy tłumacza lub bliskiej osoby, która pomoże przetłumaczyć tekst.
 • Po wypadku zanotuj dokładnie datę i godzinę zdarzenia oraz najważniejsze informacje na temat okoliczności wypadku. Te informacje przydadzą się w późniejszych etapach sprawy o odszkodowanie.
 • Zapytaj swoich kolegów/swoje koleżanki z pracy, czy w razie potrzeby zgodzą się na to, aby być świadkami w Twojej sprawie. Jeśli nie zechcą, to trudno – nie naciskaj. Obecność świadków nie jest konieczna, niemniej ich pomoc może znacząco przyśpieszyć rozwiązanie sprawy.

 

 

choroba zawodowa odszkodowanie

ZA CHOROBĘ SPOWODOWANĄ PRACĄ LUB ZŁYMI WARUNKAMI W MIEJSCU PRACY RÓWNIEŻ NALEŻY SIĘ ODSZKODOWANIE

Odszkodowanie za wypadek w pracy UK

PO WYPADKU W PRACY MASZ PRAWO DO ODSZKODOWANIA I ZWROTU KOSZTÓW LECZENIA

JAK MOŻEMY CI POMÓC PO WYPADKU W PRACY?

 • Jeśli masz wątpliwości co do tego, czy wypadek, który Ci się przydarzył kwalifikuje się do uzyskania odszkodowania możesz się z nami skontaktować. Skonsultujemy Twoją sprawę z brytyjskim prawnikiem i powiemy, czy istnieją szanse na uzyskanie odszkodowania za wypadek w pracy.
 • Jeśli masz problemy ze zrozumieniem raportu dotyczącego wypadku sporządzonego przez Twojego pracodawcę możesz wysłać nam kopię raportu, a następnie skontaktować się z naszymi konsultantami. W trakcie rozmowy telefonicznej przetłumaczymy Ci raport, abyś wiedział, czy informacje w nim zawarte są zgodne z prawdą. Zrobimy to oczywiście bezpłatnie.
 • Jeśli zdecydujesz się na współpracę z FCS Accident, to zapewnimy Ci pełną obsługę sprawy w języku polskim. Będziesz miał dostęp do polskiej infolinii, pomożemy Ci w zrozumieniu brytyjskich dokumentów, pomożemy w tłumaczeniu w trakcie komisji lekarskiej oraz w trakcie kontaktów z prawnikami. Nawet bez znajomości języka angielskiego nie będziesz miał żadnego problemu w zrozumieniu tego, co dzieje się w Twojej sprawie.
 • To my bierzemy na siebie organizację komisji lekarskiej możliwie najbliżej Twojego miejsca zamieszkania, organizujemy leczenie i rehabilitację na koszt ubezpieczyciela pracodawcy oraz dbamy o to, żeby uzyskane przez Ciebie odszkodowanie było możliwie najwyższe i pokrywało wszelkie straty, które zostały poniesione w wyniku wypadku. Dzięki temu wynegocjowane przez naszych prawników odszkodowanie jest wyższe niż to, które oferuje klientowi ubezpieczyciel.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, to zapraszamy do kontaktu pod numerem 01536 666 666. Możesz również wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się poniżej i wysłać do nas wiadomość. Wtedy to my oddzwonimy na wskazany przez Ciebie numer.

 

KONTAKT Z FCS ACCIDENT

  72A George Street
  Corby NN17 1QE
  01536 666 666

  117A Midland Road
  Bedford MK40 1DA
  01536 666 666