ODSZKODOWANIE ZA WYPADEK W MIEJSCU PUBLICZNYM

WYPADEK W MIEJSCU PUBLICZNYM?

Co roku w Anglii do szpitali trafiają tysiące ludzi, którzy w wyniku zaniedbań ze strony administratorów przestrzeni publicznej doznali bolesnych urazów. Tylko niewielka część z nich stara się o odszkodowanie za wypadek w miejscu publicznym, które w takim przypadku im się należy!

ODSZKODOWANIE ZA WYPADEK W MIEJSCU PUBLICZNYM

MIAŁEŚ WYPADEK?

Co roku w Anglii do szpitali trafiają tysiące ludzi, którzy w wyniku zaniedbań ze strony administratorów przestrzeni publicznej doznali bolesnych urazów. Tylko niewielka część z nich stara się o odszkodowanie za wypadek w miejscu publicznym, które w takim przypadku im się należy!

ODSZKODOWANIE WYPADEK W MIEJSCU PUBLICZNYM

MUSISZ WIEDZIEĆ, ŻE:

ODSZKODOWANIE WYPADEK W MIEJSCU PUBLICZNYM

MUSISZ WIEDZIEĆ, ŻE:

ANGIELSKIE PRAWO ZAPEWNIA CI…

Angielskie prawo zapewnia Ci możliwość uzyskania odszkodowania za wypadek w miejscu publicznym. Wiele osób o tym nie wie i nie korzysta z tego przywileju, narażając się tym samym na utratę gotówki. Jeśli w wyniku zaniedbań ze strony administratora przestrzeni publicznej padłeś ofiarą wypadku, np. skręciłeś lub złamałeś nogę, ponieważ w trakcie spaceru potknąłeś się o zniszczoną płytę chodnikową, możesz starać się o odszkodowanie za Twój uraz oraz zwrot wszelkich kosztów związanych z jego leczeniem i rehabilitacją.

Za przestrzeń publiczną należy uznać wszelkie tereny należące i administrowane przez miasta. Są to np. ulice, drogi, przejścia dla pieszych lub parki. Są nimi również banki, szkoły, urzędy, supermarkety, restauracje i lokale usługowe. Wszystkie z wymienionych miejsc muszą przestrzegać zasad bezpieczeństwa, które powinny uchronić Cię przed wypadkiem. Jeśli, dla przykładu, pracownicy restauracji umyją podłogę i nie postawią w pobliżu świeżo umytego miejsca znaku z informacją o śliskiej nawierzchni, a Ty przewrócisz się i złamiesz rękę, wówczas należy Ci się odszkodowanie.

ZA WYPADEK ODPOWIEDZIALNY JEST…

Jeśli wypadek miał miejsce na terenie parku, chodnika, przejścia dla pieszych lub innego typu terenu, którym administrują władze lokalne, wówczas to one są odpowiedzialne za Twój wypadek. Dzieje się tak, ponieważ zgodnie z angielskim prawem lokalne władze są zobowiązane do dbania o stan przynależnych do ich obszaru dróg, chodników oraz terenów użyteczności publicznej.

Jeśli do wypadku doszło na terenie lokalu usługowego, takiego jak sklep, zakład fryzjerski, warsztat samochodowy itd. winnym za wypadek – o ile nie zachował on wszelkich procedur wymaganych przez prawodawcę – jest właściciel lokalu, w którym doszło do wypadku. Musisz zatem pamiętać o tym, że w momencie, gdy poruszasz się w przestrzeni publicznej, jej administratorzy mają w obowiązku przestrzegać reguł, które mają zapewnić Ci bezpieczeństwo. Jeśli tego nie robią, wówczas w przypadku wypadku należy Ci się odszkodowanie.

NO WIN NO FEE

Pamiętaj, że współpracując z FCS Accident nie musisz martwić się o żadne koszty związane ze sprawą. Działamy na zasadzie NO WIN NO FEE. Jeśli nie uda nam się wygrać Twojej sprawy, wówczas nie poniesiesz absolutnie żadnych kosztów. Jeśli prawnik odzyska dla Ciebie odszkodowanie, pobierze on jedynie 25% odszkodowania zdrowotnego. Odszkodowanie za inne wydatki związane ze sprawą (np. koszty lekarzy, czy dojazdów do nich) odzyskasz w 100%. Po wypadku zapewnimy Ci za darmo usługi tłumaczy (tłumaczenia na komisji lekarskiej, tłumaczenia dokumentów i rozmów z prawnikiem) oraz rehabilitantów. Decydując się na współpracę z nami nic zatem nie tracisz, możesz jedynie zyskać!

PO WYPADKU POWINIENEŚ…

Po wypadku za wypadek w miejscu publicznym powinieneś zgłosić się do kierownika/managera firmy lub instytucji, która administruje terenem, na którym wydarzył się wypadek. Przedstawiciel instytucji jest zobowiązany do sporządzenia raportu z wypadku. Jeśli nie będzie chciał go dla Ciebie przygotować pamiętaj, że to jego prawny obowiązek i odmowa nie wchodzi w grę. Po otrzymaniu raportu dokładnie zapoznaj się z jego treścią. Może być on niezwykle ważnym dowodem w sprawie i musisz mieć pewność, że opisuje on wypadek w prawdziwy sposób. Często zdarza się, że winny wypadku pragnie zepchnąć z siebie odpowiedzialność i – wykorzystując słabą znajomość języka poszkodowanego – podsuwa mu do podpisania raport, który przekłamuje okoliczności wypadku.

Postaraj się wykonać dokumentację miejsca wypadku, np. zdjęcia dziury w chodniku, przez którą się przewróciłeś. O ile to możliwe poproś również o dane kontaktowe świadków wypadku. Jeśli nie będą chcieli się nimi podzielić nie martw się, niemniej zawsze warto spróbować.

Koniecznie skontaktuj się z lekarzem i przechowuj wszelką dokumentację związaną z Twoim urazem. Zachowuj również wszystkie paragony, czy też faktury związane z procesem leczenia i rehabilitacji. Za przykład posłużyć mogą tu paragony za leki, wizyty lekarskie, koszty przejazdów do lekarzy. Dzięki nim będziesz mógł udokumentować swoje straty i odzyskać wszystkie wydane pieniądze.

Po wypadku przygotuj dokładny opis wydarzenia i wykonaj jego szkic. Może być on przygotowany jako rysunek na kartce papieru. Może być to szkic zrobiony na komputerze. Może być to również zdjęcie (np. screen z map Google), na który naniesiesz informacje na temat wypadku (np. zaznaczysz miejsce dziury w chodniku, opiszesz w jakim kierunku poruszałeś się po chodniku itd.). Dokładny szkic oraz dokumentacja zdjęciowa miejsca wypadku znacząco ułatwiają prawnikowi proces starania się o Twoje odszkodowanie!

MIAŁEŚ INNY TYP WYPADKU?

Miałeś inny typ wypadku w UK? Dowiedz się, jak postępować w przypadku:

Jeśli masz dodatkowe pytania to dzwoń pod 01536 666 666 lub wypełnij formularz kontaktowy znajdujący się poniżej, a skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak będzie to możliwe.

KONTAKT Z FCS ACCIDENT

  72A George Street
  Corby NN17 1QE
  01536 666 666

  117A Midland Road
  Bedford MK40 1DA
  01536 666 666